جستجو در سایت

محصولات مشابه

نحوه ثبت سفارش

شما میتوانید برای ثبت سفارش و یا دریافت اطلاعات بیشتر از تنوع محصولات شرکت خالد فویل با کارشناس فروش ما ارتباط برقرار نمایید

 و یا با ثبت اطلاعات تماس خود در لینک ذیل منتظر تماس کارشناسان ما باشید

همه چیز درباره دستگاه برش فویل:

دستگاه برش رول به رول نوعی تجهیزات مکانیکی است که فویل آلومینیومی و فیلم را به چندین ماده باریک و قطعات کوچک خرد می کند. در اینجا روی سخن با دستگاه برش مخصوص فویل های هات استامپ است. دستگاه برش فویل داغ یک دستگاه بسیار مستحکم است که دارای یک چاقو و به اصطلاح تیغ کاتر مخصوص مواد فویل جهت برش، یک خط کش جهت سانت و اندازه گیری فویل مورد نظر، یک اهرم جهت قرار گرفتن فویل و نگهداری آن (که باعث ثابت ماندن و ثابت قرار گرفتن فویل روی دستگاه برش میشود)، و یک غلتک کوچک میباشد.

مراحل انجام برش:

دستگاه برش دارای یک غلتک کوچک است که این غلتک در سمت راست دستگاه برش قرار دارد و یک حالت فنری دارد. به منظور برش زدن ابتدا فویل مورد نظر را داخل دستگاه برش مربوطه قرار میدهیم. فویل ها در ابعاد متفاوت و مختلف هستند اما معمولا استاندارد سایز فویل ها 64 و 75 سانت است. دستگاه با توجه به نیاز و سلیقه و به درخواست مشتری قابل تنظیم است مثلا ممکن است مشتری متقاضی سایز 120 باشد.

ابعاد فویل هایی که در دستگاه برش ما قرار میگیرند 2.5 سانت برابر با یک اینچ هستند، فویل هایی با ابعاد 7.5 سانت برابر دو و نیم اینچ به دلیل قطر زیادی که دارند و اصطلاحا به آن جانبو میگویند در دستگاه برش ما قرار نمیگیرند و برای برش آن ها باید از دستگاه دیگری استفاده شود.

دستگاهی که ما در حال حاضر در خالد فویل در اختیار داریم فقط لوله های یک اینچی را میبرد یعنی 2.5 سانت، اما لوله هایی که 7.5 سانت برابر با 2.5 اینچ هستند را با این دستگاه نمیتوان برش داد.

بعد از اینکه فویل در دستگاه برش قرار گرفت چاقوی مورد نیاز را داخل اهرم دستگاه قرار میدهیم و اهرم را محکم میکنیم، سپس چاقو یا همان تیغه را با لبه ی فویل مماس میکنیم یعنی فویل را با تیغ کاتر برش، فیکس میکنیم.
چاقوی مورد نظر را  که در دستگاه قرار میدهیم اگر فویل در حالت 120 متری باشد با نوک چاقو میتوان فویل را برید اما اگر فویل در حالت 600 متری باشد باید با انتهای چاقو بریده شود چون اگر با نوک چاقو بریده شود در جا نوک چاقو به دلیل فشار زیادی که به آن وارد میشود، میشکند ولی برای اندازه های 120 متری یا 40 متری مهم نیست که نوک چاقو یا ته چاقو باشد چون به دلیل کوچک بودن به چاقو فشار نمیاورد و چاقو را نمیشکند.

اهرم را که بستیم سانت به سانت طبق دستور مشتری از 1 سانت تا هر سایزی که مشتری درخواست بدهد فویل برش زده میشود که برای حوزه ی کاری ما معمولا در اندازه های 124 یا 64 سانت است. باید دقت کنیم که چاقو و کاتر برش فویل حتما تیز باشد چون اگر تیز نباشد اصطلاحا فویل را میسوزاند و یا باعث ریش ریش شدن و نخ انداختن فویل میشود.

باید توجه داشت که فویل باید معمولی باشد، یعنی محکم داخل دستگاه فیکس شده باشد و اصطلاحا شل پیچ یا سفت پیچ باشد، زیرا در غیر این صورت هنگام کار و برش، فویل دارای قوس و انحنا و به اصطلاح دفرمه میشود، اگر هم سفت بسته شده باشد فویل را میسوزاند.

پس از اتمام کار کاتر را خارج و از دستگاه جدا میکنیم، دسته ای که کاتر روی آن قرار میگیرد (گزن) را جمع میکنیم، سپس اهرم را باز میکنیم که فویل شل شود و بتوانیم آن را جدا کنیم. اهرم را درمی آوریم و به همین صورت فویل های برش خورده را از اهرم خارج میکنیم. در این مرحله دیگر فویل برش خورده و آماده است و میتوان آن را جهت تحویل برای مشتری بسته بندی کرد.

کلا یک نوع دستگاه برش داریم اما دستگاه های برش از نظر سرعت و دینام میتوانند متفاوت باشند، اگر سرعت دستگاه کم باشد خوب طبیعتا رول مورد نظر دیرتر و کندتر برش میخورد  و بالعکس اگر سرعتش زیاد باشد احتمال دارد فویل را بسوزاند.

نکات مهم در خرید دستگاه برش:

به هنگام خرید دستگاه برش باید به یک سری نکات توجه ویژه داشت که در ادامه توجه شما را به آن جلب میکنیم:

  • در انتخاب دستگاه باید به حجم و ابعاد یعنی طول و عرض دستگاه و همچنین موتور دستگاه توجه ویژه ای داشت. مثلا نمیتوان برای دستگاهی که 128 سانت برش میزند دستگاه نیم اسب خرید یا برای دستگاهی که 64 سانت برش میزند دستگاه یک اسب خرید. یعنی باید با توجه به ابعاد و سایز دستگاه موتورش هم مناسب باشد.
  • توجه کافی به تنظیم سرعت، تیز بودن تیغ برش و… زیرا همانطور که قبلا هم به آن اشاره کردیم اگر تیغ تیز نباشد کل فویل را خراب میکند و اگر کند باشد فویل را میسوزاند و باعث ایجاد قوس در فویل میشود، مثلا اگر تیغ کند باشد از بالا برش ما 8 سانتی میشود و وقتی به پایین میرسد دچار انحنا شده و 6 سانتی میشود. پس نباید تیغ ایرانی خریداری کرد و حتما باید تیغه ی آلمانی یا آمریکایی خرید. همچنین تیغ برش نباید از جنس آهن باشد چون هنگام برش کل فویل را آب میکند اما چون حالت فنری دارد باعث میشود که فویل به ندرت داغ شود، جنس کار هات استامپ از پلاستیک است وقتی این داغ میشود و به پایین میرود باعث تکه تکه بریده شدن فویل میشود.  پس در انتخاب تیغ باید به کشور سازنده ی آن دقت کرد.

معمولا هر از گاهی باید تیغ مورد نظر را تیز کرد و این بستگی به میزان استفاده از دستگاه برش دارد، از ریش ریش شدن و اصطلاحا نخ انداختن فویل میتوان متوجه شد که تیغ نیاز به تیز کردن دارد و همچنین هنگامی که برای بریدن نیاز به وارد کردن فشار زیادی داریم کاملا مشخص است که تیغ برش دستگاه کند شده است. پس باز هم تاکید میکنیم که تیز بودن تیغ برش بسیار حائز اهمیت است و هر از چند گاهی باید بررسی شود و در حفظ و نگهداری آن کوشا باشیم چون در غیر این صورت صدمات مالی سنگینی را به وارد میکند.

وظیفه ی اهرم دستگاه برش:

  • نگهداری چاقو
  • اهرم دارای دسته ای است که زیر آن یک پیچ قرار دارد و با محکم کردن پیچ روی سانت مورد نظر رول میچرخد و فویل برش میخورد

توجه نمایید که باید اهرم پشت فویل را محکم کرد که در حین برش زدن فویل شکم ندهد، اگر شکم بدهد فویل آسیب میبیند و از بین میرود.

متر دستگاه برش یک مبدا و یک مقصد دارد، هنگامی که دستگاه خاموش است ابتدای تیغ را با مبدا متر دستگاه مماس میکنیم .

 

منظور از سوختن فویل چیست؟

وقتی سرعت دور موتور بیش از اندازه بالا و یا وقتی چاقو کندباشد، فویل با فشار پایین میرود، در چنین شرایطی که فویل با فشار به پایین میرود هم پلاستیک هم آهن دستگاه داغ میشود و هم زمان پلاستیک را هم بر اثر حرارت زیاد داغ میکند و به سمت پایین میرود. ولی مهم تر از هر چیز دیگری در این مورد این است که حتما چاقو باید تیز باشد.

شرایط دما هیچ تاثیری در نگهداری دستگاه برش ندارد فقط نکته ی قابل توجه تیز بودن تیغ برش یا همان کاتر است که در زمان های مشخص حتما باید نسبت به تیز کردن آن اقدام میشود.

ما در خالد فویل آماده ارائه خدمات مذکور در سریع ترین زمان و با بالاترین دقت کاری میباشیم شما میتوانید سفارش های خود را از طریق فرم زیر ثبت نمایید کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

فرم ثبت سفارش